ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

prof-mohammadi.ir

منوچهر محمدی

منوچهر محمدی

منوچهر محمدی

منوچهر محمدی، پژوهشگر حوزه انقلاب اسلامی می گوید: انقلاب اسلامی ایران با طرح یک نگرش جدید، نظم حاکم و دوقطبی را بهم ریخت اما نخبگان هنوز هم تحت تاثیر مفاهیم و نظریات غربی‌ها قرار دارند.

 به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، انقلاب اسلامی ایران چه به لحاظ نظری و چه به لحاظ عملی دستاوردهای فراوانی داشته است. اثبات ناکارآمدی نظریات غربی و ایجاد ادبیات جدیدی در حوزه نظری در نظام بین الملل و همچنین ساختارشکنی و شالوده شکنی مفاهیم بین المللی را می‌توان از جمله دستاوردهای نظری انقلاب دانست.برای بررسی این موضوع به سراغ دکتر منوچهر محمدی، استاد دانشگاه و پژوهشگر برجسته‌ انقلاب اسلامی رفتیم. از کتاب‌های وی می‌توان به «تحلیلی بر انقلاب اسلامی»، « انقلاب اسلامی در مقایسه با انقلاب‌های فرانسه و روسیه»، « بازتاب جهانی انقلاب اسلامی»، «دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی» اشاره کرد.

 

در گفت­وگو با دکتر منوچر محمدي مطرح شد:

روشنگری؛ محور اصلي همايش «تأثیر مذاکرات هسته‌ای بر روابط بین‌الملل» است

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی روابط عمومی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، مدیر گروه علوم سیاسی مؤسسه امام خمینی(ره) در یک مصاحبه اختصاصی با مرکز خبر روابط عمومی مؤسسه اظهار داشت: امسال؛ یعنی سال 1394 سال بسیار تا بسیار حساسی است. هم در حوزة روابط بین‌الملل و هم در حوزة سیاست‌های داخلی کشورمان یک ارتباط و پیوندی به وجود آمده است که این ارتباط و پیوند را مذاکرات هسته‌ای ایجاد کرده است.

دکتر منوچهر محمدی در ادامه اظهار داشت: دولت یازدهم تمام سرمایه‌گذاریش را برای موفقیت مذاکرات هسته‌ای قرار داده است و اگر این مذاکرات ناموفق باشد، دولت به طور کلی خودش را در همة زمینه‌های سیاسی ناموفق می‌داند و به همين لحاظ در داخل کشور اهمیت دارد.

متن کامل سخنرانی جناب آقای دکتر منوچهر محمدی، (دکترای مطالعات بین‌الملل از دانشگاه کارولینای جنوبی در شهر کلمبیا- آمریکا و مدیر گروه علوم سیاسی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی-ره)  باموضوع: تبیین مفهوم پیچ تاریخی در فرمایشات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در سی امین نشست انقلاب اسلامی، مخاطرات امروز و فردا که جمعه ۱۸ اسفندماه در سالن پژوهشگاه دفتر تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد:7

 

 

هنوز پروتکل را امضا نکرده، آن‌ها می‌گویند باید پادگان‌ها را بازرسی کنیم. وقتی امضا کردیم که دیگر هر جا را خواستند بازرسی می کنیم. به بازرسان آژانس باید اعتماد کنیم؟ هانس بلیکس گفته بود که بازرسان آژانس دو دسته اند. خوب‌هایشان جاسوس آمریکا و بدهایشان جاسوس اسرائیل هستند!

 

 

انقلاب تا انتظار

چکیده: وقتی که پای صحبت دو تن از استادان و محققان مطرح علوم سیاسی می نشینیم تا در مورد نظریه انقلاب اسلامی و آثار و ابعاد آن گفت وگو کنیم، نشان دهنده این است که فضای ذهنی مخاطبان مجله را، خواهان پرسش ها و پاسخ های عمیق تری از آنچه در رسانه ها مطرح می شود می بینیم. این خود نشان دهنده مرحله تازه ای از انقلاب اسلامی و شرایط جدیدی در وضعیت داخلی و خارجی انقلاب است که تعمیق یافته ها و دانسته ها را طلب می کند.هرچند پاسخگویی به این فضای جدید و حصول به مطالبات عمیق آن با طی راهی کوتاه و انجام دادن اقداماتی پراکنده و محدود میسر نیست، گام های اولیه به آهستگی برداشته شده اند که به هرحال ضرورت های آغاز یک راه اند و پیروزی ها و دستاوردهای بعدی براساس آنها حاصل خواهد شد. ازهمین روست که ماهنامه زمانه حاصل گفت وگویی کوتاه اما پرمعنا و عمیق با استادان ارجمند حوزه علوم سیاسی و روابط بین الملل، دکتر منوچهر محمدی و دکتر محمدباقر حشمت زاده، را به عنوان گامی در این مسیر ارزشمند تقدیم حضورتان می کند